Схема твердопаливного котла
Для того, що б зрозуміти принцип дії твердопаливного котла, для початку слід розібратися в його пристрої – схемі твердопаливного котла. Твердопаливний котел складається з таких складових: топка, водяна сорочка, система для видалення чадних газів, система контролю і регулювання температури. Давайте розглянь кожен з елементів схеми твердопаливного котла більш детально:
Схема твердопаливного котла
1. Топка-камера, в якій власне і відбувається процес згоряння, вона так само служить джерелом подачі тепла. Складається топка з порталу, який розподіляє паливо, місця для утилізації пароподібних відходів, колосникових грат, отвори, через яке подається повітря. А так само спеціально відведеного під золу місця. Коли відбувається процес згоряння палива, за рахунок нагрівання стінок топки, рідина в теплоносії теж нагрівається.Схема твердопаливного котла
2. Водяна сорочка
Теплоносій це і є водяна сорочка. Під час згоряння палива, потоки теплого повітря піднімають воду вгору, після чого вона виявляється в резервуарі теплопередачі. Потім вода проходить через всю систему опалення будинку, і в остиглому вигляді надходить назад у вихідну точку.
Для більшої ефективності і прискорення даного процесу в котлах встановлюються спеціальні насоси. Хоча в більшості випадків вода переміщається по системі без сторонньої допомоги. Такі системи більш прості і володіють високою економічністю, а так само мають велику надійність і ні від чого не залежать. Підходять котли з відкритими опалювальними системами навіть для найменш цивілізованих місцевостей.
1. Система утилізації отруйних газів
Важливою складовою частиною твердопаливних котлів є димохід. Він дає можливість утилізувати дим, що утворюється за сет згоряння палива. Димохід являє собою труби з теплоізоляцією, які розташовані між котлом і вулицею.
2. Система регулювання і контролю температур
Невід'ємною частиною процесу горіння є повітря. Чим інтенсивніше він подається в топку. Тим інтенсивніше горіння. Регулюється такий процес механічними шиберами і заслінками.
Система є простою у використанні і досить-таки надійною. При сильному збільшенні температури, заслінка переміщається вниз і скорочується воздухоподача.
Коли регулятор остигає, відбувається процес повністю протилежний попередньому-заслінка піднімається і подача повітря ставати більше, відповідно процес гореніястановіться інтенсивніше.
Такий процес, не дивлячись на його простоту і примітивність, використовується в більшості твердопаливних котлів і має чимало конкурентів, так як для його здійснення не потрібно електроенергія і грошові витрати на неї.