Обв'язка твердопаливного котла

Обв'язкою твердопаливного котла (ВТК) прийнято вважати якусь сукупність, що включає в себе потрібні для безперебійної роботи котла складові і пристрої. Вони, в свою чергу, утворюють сукупність або систему, за допомогою якої теплова енергія передаються від котла до системи опалення будинку. Сама система цих елементів складається з теплої підлоги, радіаторів, рушникосушок, пристроїв контролю і автоматики, а так само з арматури (запірної і регулюючої). Котел має пряме відношення до генерації і є посередником між нею і так званою утилізацією.

Система гідравліки

Гідравлічна система-це система, за допомогою якої здійснюється підключення, унікальне для кожного з можливих випадків. Вона являє собою комплект всіх труб, запірної арматури, фітингів, клапанів, гідрострілок, колекторів, циркулярних насосів. Необхідно сказати, що є певна залежність від кількості елементів, задіяних в схемі обв'язки, до її ефективності, економічності і функціональності.

Наприклад, звичайнісінька обв'язка котла може включати в себе до 10 ключових елементів. У той час як складна система складається з сотні і навіть більше елементів. Купити твердопаливний котел ви можете в розділі «Продукція» в меню нашого сайту.

Димохідна система

Якщо простими словами, то димохідна система – це димохід. Він є найважливішою і невід'ємною частиною системи обв'язки твердопаливного котла. Серед "життєво важливих" показників димохідної системи можна виділити теплоізоляцію, конструкцію, а так само не варто нехтувати розмірами димоходу.

Для виготовлення димоходів в більшості випадків застосовують нержавійку (нержавіючу сталь), так як вона допомагає уникнути швидкому утворенню корозії. Димоходи-сендвічі прийнято вважати одними з кращих видів димоходів. Вони являють собою дві труби. Для того, щоб утворювалося якомога менше конденсату всередині димоходу, термін експлуатації був максимально довгим, а зовнішній вигляд радував око, між трубами прокладається шар теплоізоляційного матеріалу.

Електрична частина системи ВТК

При обв'язці котлів на твердому паливі не варто забувати про автоматизацію, за допомогою якої Ви керуєте всією опалювальною системою будинку. Купити твердопаливний котел можна в розділі «Продукція». Ефективність і комфортність під час користування котлом безпосередньо залежить від електронних пристроїв різних видів, які власне і являють собою автоматизацію.

Серед схем обв'язки твердопаливних котлів можна виділити кілька основних, серед них такі як:

  • відкритого типу з природною циркуляцією - це одна з найпростіших схем, так як складається вона з відносно невеликої кількості пристроїв, які підключаються. Плюс такої системи полягає в її повній незалежності. На неї ніяк не впливає відсутність електрики в будинку. Але є і мінус. Може виникнути швидка поява корозії на поверхнях труб в разі, якщо вони з металу, так як температура на виході з тт котла не регулюється. При цьому корозії так само можуть піддатися і самі твердопаливні котли, в разі якщо вони виконані з металу. Купити твердопаливний котел ви можете на нашому сайті в розділі « Продукція».
  • закрита схема, що має природну циркуляцію-в закритій схемі встановлюється мембранний бак, тип якого класифікується як закритий. Найоптимальнішим місцем для його установки є та лінія системи опалення, яка знаходиться на зворотному боці ТТ котла. Бак, який використовується в системі обв'язки котлів, повинен бути місткістю більше 10% від усього обсягу теплоносія. Купити твердопаливні котли можна в розділі «Продукція» в меню нашого сайту. Для того, щоб скинути тиск, встановлюється запобіжний клапан. Його розміщують на вході труби. Зливний шланг і воздухоотводчик (їх встановлюють або автономно, або включають їх в категорію з безпеки твердопаливного котла) так само грають важливу роль. З їх допомогою клапан і каналізація з'єднуються воєдино. Купити твердопаливний котел ви можете в розділі «Продукція» в меню нашого сайту.
  • система, що має примусову циркуляцію - посередині вхідного патрубка і мембранного бака, на зворотній лінії подачі теплоносія встановлюють насос. Він відповідає за безперебійну циркуляцію рідини, що обігріває будинок.
  • колекторний спосіб підключення обв'язки - в системах з примусовою циркуляцією використовується саме ця схема. Він відповідає за те, щоб колектори, по - іншому їх називають ще «Гребінки», були використані безпосередньо в схемі обв'язки. Зовні "Гребінки" виглядають як циліндри, що мають значний діаметр і більше одного виходу. Вони приєднуються до входу і виходу котла. Купити твердопаливний котел ви можете на нашому сайті. Для цього Вам потрібно зайти в розділ "продукція" в рядку меню. У колекторній схемі існує ряд плюсів і мінусів. До позитивних характеристик можна віднести те, що кожен обігрівальний прилад можна підключати окремо. Таким чином, можна ефективно експлуатувати все обладнання, і до кожного приладу подається теплоносій, що має однакову температуру. Серед недоліків-витрачається велика кількість енергії, а так само дуже великий обсяг настановних робіт прокладки при монтажі системи обв'язки ТТ котла.
  • схема з гідрострілкою - це ще один з видів обв'язки котла. За допомогою даного виду можливий підбір для всіх пристроїв найбільш підходящої температури на входах і виходах. Сама Гідрострілка має вигляд труби, діаметр якої досить великий, вона встановлюється у вертикальному положенні. Гідрострілку підключають до входу і виходу котла.
  • схема з бойлером ГВП, що нагрівається побічно-обв'язку із застосуванням цієї схеми застосовують в різних системах, в яких є різноманітні циркуляції джерела тепла. При паралельному підключенні лінії подачі котла, змійки і батарей, відбувається розширення функціоналу котла на твердому паливі. Цей функціонал постачає будинок додатковою подачею гарячої води. Зміївка розташовується в унікальному теплоізолюючому резервуарі-бойлері. Саме тут вода нагрівається для системи ГВП.
  • схема з теплоакумулятором - таку схему допустимо використовувати при всіх видах циркуляції носія тепла. Коли ви зробите обв'язку твердопаливного котла, у вас з'являться кілька контурів циркуляції. Перший розташовується між котлом і теплоакумулятором, другий – між основною системою опалення і теплоакумулятором.

Існує безліч етапів монтажу ТТ котла (купити твердопаливний котел ви можете в розділі «Продукція» на нашому сайті): проектування, етап сортування складових комплектації системи обв'язки, і такі два етапи, як монтаж і запуск/тестування.

Мінімізація або повне виключення закипання котла повинні бути обумовлені елементами, які включаються в обв'язку твердопаливного котла. Варто зауважити, що слід приділити особливу увагу ознайомленню з функціональним призначенням всіх компонентів обв'язки і їх потенціалом, перш ніж ви приступите до використання твердопаливного котла.

Самостійні спроби організації обв'язки твердопаливного котла, можуть привести до небезпечних наслідків і принести шкоду як вам особисто, так і оточуючим. Більш того, велика ймовірність того, що очікуваний результат буде значно відрізнятися від дійсного.

Якщо ви хочете, щоб система працювала ефективно, правильно і без збоїв, то слід приділити увагу ретельному вибору схеми установки, а так само роллю всіх пристроїв, приладів і елементів. Можливе одночасне використання більше одного виду апаратів для опалення в одній системі. Непоганим варіантом в такому випадку буде обв'язка електричного котла з твердопаливним котлом. Не забувайте так само про грамотному монтажі і регулярному технічному обслуговуванні як системи в цілому, так і окремих її елементів. Купити твердопаливні котли ви можете на нашому сайті в розділі «Продукція».

Хочете заощаджувати на опаленні?
Залиште заявку, наш менеджер підбере для Вас найкращий варіант
Зв'яжіться з нами по телефону або залиште заявку на консультацію!
+38 (050) 493 03 99; +38 (063) 270 28 90

Чому клієнти обирають нас?

Широкий вибір печей і котлів за цінами виробника
Власне виробництво

Ви отримуєте продукцію безпосередньо з заводу, можете замовити індивідуальну комплектацію

Великий асортимент

Ви отримуєте продукцію безпосередньо з заводу, можете замовити індивідуальну комплектацію

Висока якість продукції

Ви отримуєте продукцію безпосередньо з заводу, можете замовити індивідуальну комплектацію

Здійснюємо доставку по Україні

Ви отримуєте продукцію безпосередньо з заводу, можете замовити індивідуальну комплектацію

Зворотній дзвінок
Зв'яжемося з Вами протягом робочого дня
Ваше ім'я
Ваш телефон
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×
Оставить заявку
Зв'яжемося з Вами протягом робочого дня
Ваше ім'я
Ваш E-Mail
Ваш телефон
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×