Як вибрати твердопаливний котел?
Велика кількість факторів слід враховувати при виборі котла. Наведемо для прикладу ті, без яких ну зовсім ніяк. Такими критеріями є потужність, час горіння, обсяг завантажувальної камери, споживання енергії, матеріал, з якого виготовляється теплообмінник, паливо, що використовується в ТТ котлі, автоматизація і безпека котла, буферна ємність, здійсненність заміни на газ.
Як же визначитися з вибором твердопаливного котла? Які критерії варто враховувати при виборі? Чому цінова політика настільки коливається? Давайте спробуємо розвіяти туман і детально розібратися з усіма виникаючими питаннями. Найбільше значення мають ціна і якість. Всі хочуть купити річ, яка буде корисною, а так само виправдовувати витрати. Переплачувати за бренд, низьку ефективність, зайву вагу не стане жоден поважаючий себе покупець.
Знаючи, що покупець завжди хоче за невелику ціну отримати найбільш якісну продукцію, виробники завжди намагаються максимально завищити всі параметри. Для чого? Звичайно ж заради прибутку! Оптимальним рішенням буде відповідність ціни і якості. Коли кожен параметр, кожна функція буде виправдовувати свою вартість, коли не виникатиме питання - чому я так багато заплатив, а отримав мало, або багато, але поганої якості.
Потужність
Для правильного розрахунку потужності котла потрібно враховувати обсяг приміщення, яке буде опалюватися. На розмір цього параметра безпосередньо впливає теплова ізоляція, а так само розміри приміщення. У приміщеннях з високою теплоізоляцією використовують коефіцієнт, рівний 40, при поганій – 60. Наведемо невеликий приклад: припустимо, у нас є приміщення, площа якого дорівнює 200 кв. м. з поганою тепловою ізоляцією і стелями, висота яких 3 м. Формула, по якій буде розраховуватися потужність котла для такого приміщення буде виглядати так: 200*3*60=36000вт=36квт. Виконавши такий нескладний розрахунок, ми отримуємо потужність, потрібну безпосередньо для опалення. Для розрахунку наприклад котла, який буде виконувати ще функцію нагріву води, слід взяти до уваги потужність теплообмінника водонагрівача.
Вибір палива
Паливо існує різних видів. Є менш калорійне, а є володіє високою калорійністю. Саме від калорійності залежить потужність котла, а так же час, витрачений на одне завантаження палива. Глибокою помилкою є міф про те, що незалежно від вибору палива, потужність буде однаковою. Насправді, потужність сильно варіюється, чим більш калорійним буде паливо, тим вище потужність. Зазвичай виробники вказують вид палива, який рекомендується використовувати в тому чи іншому котлі. Його слід використовувати як основне. Перелік додаткових видів палива, допустимих для застосування для конкретного котла, так само зазвичай вказуються.
Вартість
Вартість твердопаливного котла має пряму залежність від його типу (котли бувають традиційні, тривалого горіння, пелетні, піролізні), розміру і собівартості. Так само на ціну, встановлену виробником, впливає різна документація-сертифікати, патенти і т. п.
Вибір матеріалу теплообмінника
Перш, ніж визначитися, який котел вибрати – чавунний або сталевий, визначитеся з завданнями, для яких ви будете використовувати котел.
Котел, виготовлений з чавуну більш стійкий до появи корозії, ніж сталевий, чистити його можна так само значно менше, і нагрівається він значно швидше. Серед мінусів-нестійкість до температурних перепадів. При попаданні в розігрітий котлі холодної води, він може тріснути.
У чому ж різниця сталевого котла від чавунного? На відміну від чавунного, котли виготовлені зі сталі не настільки катастрофічно реагують на різку зміну температури. Вони набагато стійкіші. Але при частому використанні на котлі з'являються зони, які легко піддаються руйнуванню, крім того, ремонт таких котлів буде в подальшому Неможливий. Котел доведеться просто-напросто утилізувати.
Енергоспоживання
Для районів з несильно розвиненим ступенем цивілізації, де постійно відбуваються перебої зі світлом, або для систем з природною циркуляцією носія тепла, як не можна краще підійдуть котли, які не залежать від подачі енергії. До таких відносяться класичні котли, виготовлені зі сталі і чавуну. Автоматизовані котли, в яких циркуляція відбувається штучно, є енергозалежними.
Ємність буфера
Буфером називають ємність з водою, розташовану між котлом і опалювальною системою. Він відповідає за акумуляцію тепла, запобігає перегрів котла, дає можливість поєднати кілька різних котлів – на твердому паливі, газовий, електричний, а так само підвищує термін експлуатації і зменшує витрату палива.
Обсяг буфера повинен бути не менше 25 л / 1 кВт потужності.
Перехід ТТ котлів на газ
Перехід на газ можливий у багатьох класичних ТТ котлах. Такий варіант найбільш зручний для використання в місцевості, де часто відбуваються перебої з електрикою. Для переходу на газ потрібно всього лише встановити надувний пальник.