Замовити дзвінок
 
» » » Вибір опалювального котла для опалення будинку, критерії вибору опалювальних котлів

Приглашаем к сотрудничеству дилеров, магазинам по продаже отопительной техники - особые условия.


Вибір опалювального котла для опалення будинку, критерії вибору опалювальних котлів

Категорія товару: Українська версія » Корисна інформація

Вибір опалювального котла.

Розглянемо різні котли функціонують на твердому паливі.

Звичайні твердопаливні котли найнадійніші і універсальні представники свого роду. Вони виглядають як печі з віконцем для закладки палива, самої топкою і димоходом. Котли такого роду бувають виконані зі сталі і чавуну, чавунні габаритніший і довговічніше. Сировиною для традиційного котла послужить деревина і вугілля. Це, мабуть, самий надійний представник свого роду, тому що не оснащений автоматикою, що найчастіше ламається перша, таким чином ці котли не вимагають особливої ​​лагодження довгий час.

Котли тривалого горіння або верхнього горіння, так само невибагливі в обслуговуванні, як і звичайні твердопаливні. Мають місткою топкою, куди можна завантажити значна кількість сировини.
Принцип роботи твердопаливного котла

Принцип роботи простий - горіння і подача палива обмежуються верхньою частиною сировинного шару.

Піролізні котли або газогенераторні мають високий коефіцієнт корисної дії досягає 85 - 90%, ніж забезпечують максимальну тепловіддачу. Принцип роботи полягає в спалюванні деревини під тиском високої температури, таким чином, деревина тліє, виділяючи горючі гази і перетворюються в деревне вугілля. Коли температура в топці досягає 1000 градусів за Цельсієм гази наповнюються вуглецем і дають потрібну температуру для розкладання вугілля.

Пелетні котли це такі ж традиційні твердопаливні котли спалюють дрова, тільки пелетні споживають гранули виготовлені з різних деревних відходів, таких як тирса, стружка, кора і інші залишки деревообробки. Основною перевагою пелетних котлів перед іншими є автоматизована подача сировини.

Сировина для котлів.

Майже всі пристрої працюють на декількох різновидах палива - деревині, брикетах, пелетах, буром, кам'яному вугіллі та антрациті, торфі. Виробник уточнює яке основну сировину вживається і яке як допоміжне. Звичайно ж краще використовувати основну сировину для тривалої та якісної роботи. Потужність залежить саме від нього, на різному сировину котел працює з різною потужністю і різну кількість часу.

Чавунний або сталевий?

Однозначної відповіді на це питання немає, все залежить від того якими якостями повинен володіти ідеальний котел, який підходить саме вам. Виробник хороший у виробництві як сталевих, так і чавунних. По-перше, потрібно керуватися першорядними властивостями, якими повинен володіти агрегат - обсяг топки, потужність, вид сировини, економність, максимальний час горіння, безпеку і ціна.

Сталевий котел менше схильний до руйнування через різкої зміни температури. Сталеві котли легко переживають зміну температури, що дозволяє ширше використовувати автоматику. Але не потрібно забувати, що при систематичних перепадах сталь може давати тріщину і швидше за все котел не підлягатиме ремонту. Забезпечити зварювання хорошої якості, як на заводі, вдома не вдасться, тоді як в чавунному казані можна просто замінити пошкоджену частину. Сталеві котли чутливіші своїх чавунних родичів, вони швидко остигають, як і нагріваються.

Чавунний складається з декількох секцій, які можна відокремити один від одного для зручності при транспортуванні або для ремонту при розгерметизації або поломки. Недолік чавунного котла: він боїться великої різниці температур. Під час життєдіяльності котла він покривається іржею, як заведено вона не прогресує. Сталевий котел більше схильний до корозії на відміну від чавунного, чавун можна рідше чистити, а ККД незначно знижується, у міру появи нагару.
Споживання електрики.

Енергонезалежні котли працюють абсолютно не споживаючи електроенергію за рахунок непотрібності і відсутності циркуляційного насоса. Це традиційні твердопаливні котли виконані зі сталі і чавуну, і деякі тривалого горіння. Перевага цих котлів полягає в значній економії, в зв'язку з постійно зростаючими цінами на електрику, так само подібні котли добре виручають в місцях, де мають місце постійні відключення електрики.

Піролізні, пелетні і деякі з представників котлів тривалого горіння оснащені вентилятором, що нагнітає повітряний потік в топку, а так само електро-панеллю керування. Такі котли енергозалежні.

Розрахунок потужності.

В середньому для розрахунку потужності можна виходити з 1 кВт на 10 м2 площі приміщення з досить товстими стінами і стелями 3 м. Таким чином для опалення площі розміром в 100 м2 підійде котел потужністю 100/10 = 10 кВт. Якщо теплоізоляція будівлі хороша - використовується коефіцієнт 40, при поганій - коефіцієнт 60. Наведемо приклад - приміщення 100 м2 добре теплоізольовані та висота стель 2,5 м - 100 х 2,5 х 40 = 10000 Вт = 10 кВт. Це розрахунок потужності котла, використовуваного для обігріву, потрібно брати до уваги потужність теплообмінника водонагрівача якщо в планах використання апарата для гарячого водопостачання.

Потужність і корисний об'єм топки.

Це обсяг для завантаження сировини в топку. Для представника із завантаженням через топкові дверці, тобто передній, розподіл палива буде займати тривалий час і проходити складніше, тоді як з верхнім завантаженням все буде відбуватися швидко і рівномірно, завдяки тому, що простіше розподіляються матеріали.

Час спалювання одного завантаження топки для піролізних котлів - від 8 годин до підлозі діб. Все залежить від використовуваного сировини. Для таких агрегатів найкраще підходить деревина, при чому твердих порід дерева. Такі котли мають велику камерою для завантаження сировини, на відміну від звичайних котлів. ККД піролізного котла досягає 90%.

Час разової експлуатації пеллетного котла прямо залежить від розміру топки. Завдяки автоматизації, котел сам підкидає в топку сировину, яке завозиться лише раз за сезон, не займаючи багато місця в приміщенні за рахунок маленького розміру гранул.

Час роботи на одній закладці топки котла тривалого горіння від 15 годин до більш двох-трьох діб. За рахунок того, що згорання відбувається зверху вниз сировину не горить, а тліє, що залишає значну кількість сировини в котлі і забезпечує більш тривалий згоряння.

Для звичайних котлів є характеристика, що показує співвідношення обсягу одного завантаження топки з потужністю. Ця характеристика визначає частоту закладання сировини. Для чавунних 1,1 - 1,4 л / кВт, для сталевих 1,6 - 2,6 л / кВт.

В котлах працюють на твердому паливі найчастіше є охолоджуючий теплообмінник, він використовується для запобігання перегріву системи опалення, він розташований або між системою і виходом, або вбудований в котел. У чавунних представників неможливо встановити незалежний контур охолодження, тому установка можлива тільки на виході. Зі сталевими ситуація простіше, при виробництві охолоджуючий контур встановлюється всередині і котел ніколи не закипить.

В системі опалення котлами працюють на твердому паливі може бути застосована примусова циркуляція теплоносія, що дозволяє заощадити витрати. Недолік цієї системи лише в тому, що циркуляція може порушитися, що призведе до перегріву котла.

Котел застосовується в роботі з великим водяним баком, включеним між опалювальною системою і котлом. Такий теплоізольований бак з водою називається акумулятором тепла або буферної ємністю.

    
Ця ємність переробляє тепло котла і переводить його в опалювальну систему.
    
Збільшує коефіцієнт корисної дії і зменшує споживання сировини, за рахунок поліпшення температурного режиму.
    
Поглинаючи теплоносій і змішуючи його з водою, захищає опалювальну систему від перегріву.
    
Знижує частоту закладки палива, дає стабільну температуру.
    
Погоджує з опалювальною системою різні котли - працюють на твердому паливі, на електриці і на газі.
    
Обсяг водяний ємності повинен бути не менше 25 л на 1 кВт. Тобто, чим потужніший, тим об'ємніше.

Не виключено переобладнання звичайного твердопаливного котла для роботи на газі. Для цього буде потрібно установка спеціальної надувний пальника. Але потрібно пам'ятати, що ККД цього котла буде менше, ніж у спеціального газового котла.


Цена 0 ₴


Наша продукція

УКРАЇНА, м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 1
металоцентр "Відзев"
УКРАЇНА, м. Херсон, Миколаївське шосе, 5-й км
металоцентр "Відзев"
Авторизація и реєстрація
^